Saklı Cennet Ekincik

Yamaçları çam ormanıyla kaplı Ekincik Koyu, caretta carettaların tercih ettiği iri kumdan oluşan ve koya yay çizen eşsiz kumsalı, lacivert deniziyle birlikte doğanın cömert davrandığı ender yerlerden birisi olarak bilinmektedir.

Mavi yolculuğun en önemli duraklarından birisi olan Ekincik Koyu günde ortalama 50-60 yatın demirlediği; Sting, Dustin Hoffman gibi ünlülerin uğramadan geçmediği bir gizli koydur.

Amatör balıkçılığa son derece elverişli zengin denizi,dalma meraklılarına uygun alanları, tarihi Kaunos Kentine trekking yapılabilmesi gibi faaliyetlere de imkan sunan koy, ziyaretçilerine eşsiz bir yer keşfettim dedirten çok özel bir koydur.

Ekincik'den Tekne turlarıyla İztuzu, Kral Mezarları, Dalyana gidebilir, Sultaniye Kaplıcası ve Çamur Banyosuna uğrayabilir, Kaunos Antik Kenti'ni görebilirsiniz.

Veya hemen yakınımızda bulunan ve karayolu imkanı olmayan Semisçe gibi akvaryum da denilen koylara gezi yapabilirsiniz.

Karayoluyla ise Sultaniye Kaplıcaları, Köyceğiz, Ağla Yaylası, Yuvarlakçay, Dalyan ve Gökova’ ya ulaşarak çevreyi tanıyabilirsiniz.

Gününüzü Ekincik'te geçirmek istediğinizde ise olta veya zıpkınla balık avlamak, denizde serbest dalış yapmak, ormanda dolaşmak, Kaunos Antik Kenti'ne yürüyüş yapmak size gününüzü gönlünüzce geçirmenizde yardımcı olacaktır.

Akşamları ise terasımızda güzel müzikler eşliğinde denize nazır rakı balık keyfi yapmak, dalga sesi dinleyerek yıldızları seyretmek, şanslı gününüzde iseniz denizde dolunayın o eşsiz şavkını görmek sizi ayrıca keyiflendirecektir.